Samochody klasy premium to nie tylko wygoda, ale wyższy komfort jazdy

Auto w Polsce jest często tożsame ze statusem materialnym posiadacza. Samochody klasy Premium są jednym ze sposobów podkreślenia swojej pozycji w społeczeństwie. Dla Polaków liczy się głównie marka. W 2019 najpopularniejszym autem w tym segmencie było BMW, z kolei 2020 Volvo. Co jednak przemawia za zakupem tak drogiego auta? Czy tylko prestiż?

Auta klasy premium to wyższy komfort jazdy

Samochody klasy premium do zaoferowania mają zdecydowanie lepsze, bogatsze wyposażenie niż te ze średniej półki. Nie można też nie wspomnieć o jakości zastosowanych materiałów. Producenci w tym segmencie nie oszczędzają. Dzięki temu komfort jazdy jest zdecydowanie wyższy Trochę przykładów.

Lexus LS ułatwia wsiadanie do pojazdu. Po otwarciu drzwi, auto lekko unosi się do góry a siedzisko profiluje się tak by kierowca z łatwością zajął miejsce. Co więcej, nie tylko Lexus, ale też inne marki klasy premium oferują w sprzedaży fotele z funkcją masażu. W Audi A8 udogodnienia czekają z kolei na pasażerów. Z tyłu pojazdu znajduje się specjalny masażer do stóp. Samochód jest wyposażony ponadto w specjalny panel sterujący do wykonywania rozmów telefonicznych. Ciekawym rozwiązaniem kuszą również producenci BMW serii 7. Samochód posiada inteligentny system wsparcia ostrzegający o aktualnej sytuacji na drodze, wszelkich znakach, zakazach czy ograniczeniach prędkości. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu wielu Polaków po autach marki premium oczekiwało jedynie klimatyzacji.

Lepsze osiągi auta klasy premium

To jednak nie wyposażenie wnętrza samochodu, a głównie to co znajduje się pod jego maską przyczynia się do tego, że auto można zaliczyć do klasy premium. Osiągnięcie zawrotnej prędkości powinno zająć zaledwie kilka sekund. To co charakterystyczne dla pojazdów tej klasy to zawieszenie. Jest ono niekiedy specjalnie obniżane. Dzięki temu mogą pochwalić się osiągami zbliżonymi do aut sportowych. Dynamika jazdy jest więc zdecydowanie lepsza niż w samochodach z klasy średniej. Nie da się jednak ukryć, że zakup auta nowego klasy premium to niemałe koszty.

Auto klasy premium – korzystniej używane

Tak naprawdę to głównie samochody używane królują na polskich drogach. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza auta klasy premium. Kilkuletnie, świetnie wyglądające i wyposażone auto można nabyć w dość atrakcyjnej cenie. Mamy dostęp do bogatego wyposażenia w naprawdę atrakcyjnej cenie. Szczególnie warte zainteresowania są auta do 7 lat. U profesjonalnych dealerów można liczyć na gwarancję przy zakupie. Gdy liczy się więc wyższy komfort podróżowania, lepsze wskaźniki bezpieczeństwa to auto klasy premium będzie idealnym wyborem.

Redakcja eliterent.pl