Ranking kredytów hipotecznych – gdzie po kredyt na mieszkanie?

Zakup mieszkania bez posiadana pełnej kwoty jest możliwy po uzyskaniu kredytu hipotecznego. Po takie wsparcie można udać się do wielu banków. Jak wybrać najlepszy kredyt na mieszkanie?

Najlepszy kredyt mieszkaniowy

Kredyt mieszkaniowy to zobowiązanie na lata. Z tego powodu należy dokładnie zapoznać się z ofertami banków, by wybrać taki, który będzie najbardziej atrakcyjny.

Za każdym razem, gdy klient zgłasza się do banku po kredyt hipoteczny, instytucja ta dokładnie bada jego zdolność kredytową i uwzględnia zaprezentowane zabezpieczenia, w tym wkład własny. Banki stosują przy tym własne algorytmy, stąd też oferty pomiędzy nimi mogą znacznie się różnić.

Najlepszy kredyt na mieszkanie to zatem taki, który:
– został skalkulowany specjalnie dla klienta,
– jest możliwy do uzyskania na dogodnych warunkach,
– wyróżnia się najniższymi kosztami.

Wobec tego trudno jednoznacznie wskazać, jaki kredyt hipoteczny wybrać. Co może pomóc w podjęciu decyzji?

1. Ranking kredytów hipotecznych

Aby wybrać najlepszy kredyt na zakup mieszkania, można rozpocząć od zapoznania się ze stronami internetowymi prezentującymi ranking kredytów hipotecznych. Przedstawiają one oferty wielu banków w jednym miejscu, wskazując na szacunkową wysokość raty i ogólnych kosztów dla konkretnej sumy i okresu kredytowania.

Informacje w rankingach należy traktować jednak orientacyjnie, ponieważ banki zawsze wykonują indywidualną kalkulację kredytową.

2. Kalkulator kredytów mieszkaniowych

Aby sprawdzić wysokość raty kredytu i kosztów kredytowych dla konkretnych wartości, warto skorzystać z kalkulatorów kredytów hipotecznych online. Za ich pomocą można także wyliczyć także swoją zdolność kredytową.

Korzystanie z kalkulatorów kredytowych jest bardzo łatwe – wystarczy wybrać sumę kredytu, czas spłaty i od razu można zobaczyć ranking kredytów hipotecznych od najtańszego do najdroższego.

Kalkulatory również powinno się traktować w sposób orientacyjny, ponieważ zaprezentowane w nich w informacje nie muszą pokrywać się z rzeczywistą ofertą banku.

3. Doradca kredytowy

Aby znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny, warto umówić się na wizytę do doradcy kredytowego. Specjalizuje się on w doradztwie w wyborze kredytów. Zajmie się wyliczeniem zdolności kredytowej dla klienta i wykona dla niego symulację kredytową w różnych bankach.

Doradcy kredytowi świadczą swoje usługi bez opłat – są finansowani przez banki, z którymi współpracują, jednak nie wpływa to na koszt kredytu.

Na podstawie oferty zaprezentowanej przez doradcę kredytowego można wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny, a po jego pozytywnym rozpatrzeniu podpisać umowę kredytową i kupić nieruchomość.

Redakcja eliterent.pl