Kasjer w Warszawie – jak nim zostać?

Wielu osobom wydaje się, że stanowisko kasjera wiąże się jedynie ze skasowaniem produktów i wystawieniem paragonu. W rzeczywistości doradcy klienta mają wiele innych obowiązków. Osoba zatrudniona na powyższym stanowisku powinna charakteryzować się odpowiednimi cechami i umiejętnościami. Mimo, że na rynku występuje wiele ofert pracy, nie tak łatwo ją zdobyć. Ten problem mogą mieć szczególnie osoby z większych miast. W związku z tym wiele osób zastanawia się, jak się wyróżnić na tle innych aplikantów. Często słyszymy: ,,Kasjer w Warszawie – jak nim zostać?”, ,,Co powinien wiedzieć sprzedawca?”. W poniższym artykule odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania. 

Kasjer w Warszawie – jak nim zostać?

Chcąc podjąć jakiekolwiek zatrudnienie zaczynamy od sporządzenia CV. Warto zadbać, aby było ono ciekawe, wyróżniające się. Ważne jest również, żeby dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Oczywiście kluczowe są umiejętności oraz wiedza. Sprawdź, zatem jak zostać kasjerem!

Gdzie znaleźć pracę jako kasjer?

Osoba odpowiedzialna za sprzedaż potrzebna jest niemal wszędzie. Doradców klienta możemy spotkać w sklepach, drogeriach i nie tylko. Najprostszym sposobem do znalezienia pracy są strony internetowe i aplikacje. Jednak nie zawsze uda się trafić na odpowiednie ogłoszenia. W takiej sytuacji niektóre osoby decydują się na dostarczenie CV osobiście do miejsca, w którym chciałyby podjąć zatrudnienie. Sprawdź oferty pracy na stanowisku kasjera tutaj: https://www.gowork.pl/praca/kasjer;st/warszawa;l 

Jak stworzyć oryginalne CV?

Co powinno się znaleźć w CV?

  • profesjonalne zdjęcie 
  • dane kontaktowe
  • nasz profil (kilka zdań o sobie)
  • wiedza, umiejętności
  • doświadczenie
  • aktualna klauzula

Aby CV się wyróżniało, użyj akcentów kolorystycznych i ciekawych grafik. Pamiętaj aby barwy do siebie pasowały i nie były zbyt pstrokate. Użyj maksymalnie 3 odcieni. Żeby zwrócić na siebie uwagę, możesz dodać zakładkę zainteresowania/rozwój, w której opiszesz, jak poszerzasz swoje umiejętności.

Wstaw zdjęcie, a pod nim dane. Następnie stwórz swój profil (napisz 2-3 zdania o sobie). Dodaj umiejętności, wiedzę oraz doświadczenie. Nie zapominaj o klauzuli. Na końcu sprawdź, czy CV jest czytelne.

Pamiętaj! Aby rekruter zwrócił na Ciebie uwagę, dopasuj treść CV pod ogłoszenie, które Cię interesuje. Oczywiście informacje nie mogą mijać się z prawdą!

Rozmowa kwalifikacyjna – o czym pamiętać?

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pamiętaj o odpowiedniej mowie ciała i dobrym nastawieniu. Warto zabrać ze sobą CV oraz dobrze się przygotować. Zastanów się, co możesz zaproponować firmie i dlaczego chcesz w niej pracować. Rekruter na pewno zada Ci pytanie, czy chciałbyś/chciałabyś się jeszcze czegoś dowiedzieć. Możesz sporządzić listę, aby o niczym nie zapomnieć. Pamiętaj o odpowiednim stroju!

Kasjer – wymagania

Na stanowisku kasjera najważniejsza jest obsługa kasy fiskalnej. W związku z tym, dużym plusem będzie doświadczenie w pracy z systemem POS. Oczywiście nie zawsze jest to konieczne. Wielu pracodawców umożliwia odbycie szkolenia przed podjęciem zatrudnienia.

Zawód kasjera wiąże się z nieustannym kontaktem z ludźmi. Właśnie dlatego od doradców klienta wymaga się umiejętności pracy w zespole oraz komunikatywności.

Pamiętaj o aktualnym orzeczeniu lekarskim do celów sanitarno-epidemiologicznych.  Jest ono konieczne, w miejscu, gdzie będziesz mieć kontakt z żywnością i/lub wodą pitną.

Jak już wspominaliśmy, praca kasjera wiąże się również z obsługą klienta. W związku z tym, aby móc skutecznie doradzać, warto znać się na oferowanych produktach/usługach.

Obecnie, aby zostać kasjerem wymagana jest również pełnoletniość

Jaki powinien być kasjer? – cechy

Zanim zaczniesz zastanawiać się, jak zostać kasjerem, pomyśl czy to praca dla Ciebie. Doradca klienta ma nieustannie kontakt z ludźmi. Dlatego też, osoba ubiegająca się o powyższe stanowisko powinna mieć łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi oraz to lubić. 

Doradcy klienta w pewien sposób reprezentują firmę, w której pracują. W związku z tym ważna jest postawa kasjera. Pracodawcy wymagają, aby sprzedawcy byli mili, uśmiechnięci, cierpliwi i pomocni.

Zdarza się, że w sklepie jest tłoczno, a wielu klientów oczekuje rady od pracownika. Z tego względu kasjerzy muszą być dobrze zorganizowani i odporni na stres.

Kasjer – zakres obowiązków

Jednym z podstawowych obowiązków doradcy klienta jest obsługa kasy fiskalnej oraz terminala kart płatniczych. Osoby na powyższym stanowisku są odpowiedzialne również za zdawanie raportów kasowych i pilnowanie poprawnego salda. Oprócz tego w niektórych miejscach konieczne będzie również przyjmowanie reklamacji, zwrotów oraz realizacja wymiany produktów. 

Poza sprawami ,,papierowymi”, ważna jest również ekspozycja produktów oraz ogólny wygląd miejsca pracy. Kasjerzy odpowiedzialni są za właściwą ekspozycję produktów oraz dbanie o czystość w miejscu pracy.

Wiele marek rozwija się i otwiera punkty sprzedażowe w nowych lokalizacjach. Klienci jednak są przyzwyczajeni do pewnych standardów. Właśnie dlatego pracodawcy oczekują stosowania się do zasad obowiązujących w firmie.

Redakcja eliterent.pl