Na co zwrócić uwagę wybierając wózki transportowe?

Profesjonalne wózki transportowe odgrywają bardzo ważną rolę nie tylko w branży transportowej, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Tego typu akcesoria doskonale sprawdzą się zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i również w przydomowym garażu. Wysokiej klasy wózek transportowy to doskonały sprzęt dla tych osób, które raz na zawsze chcą rozwiązać problemy z przesuwaniem ciężkich przedmiotów.

Jakie są najpopularniejsze wózki transportowe?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się wózki taczkowe, które jak sama nazwa wskazuje do złudzenia przypominają zwykłą taczkę. Główna różnica polega na tym, że wózki tego typu osadzone są na dwóch, a nie jednym kole. Dzięki takiemu rozwiązaniu można liczyć na znacznie większą stabilność. Dzięki pompowanym oponom bez żadnego większego problemu będzie można pokonać nawet bardzo wysokie progi.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również wózki platformowe, które charakteryzują się dość nisko osadzonym środkiem ciężkości oraz specjalną platformą, która zazwyczaj znajduje się kilka centymetrów nad ziemią. Tego typu wózki wykorzystywane są między innymi do przewożenia bardzo ciężkich narzędzi albo ich zestawów.

Wielu renomowanych producentów oferuje również wózki schodowe, które wyróżniają się z kolei charakterystycznym podwoziem. Specjalny zestaw kół ma umieszczoną centralnie oś obrotu, dzięki czemu wózki bez problemu będzie można wprowadzić na dowolne schody, czy też bezpiecznie z nich zejść. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Profesjonalne wózki paletowe dla wymagających

Wózki paletowe przystosowane są konstrukcyjnie do transportowania popularnych palet Euro. Wybrać można wózki ręczne, które doskonale sprawdzą się przy transportowaniu pojedynczych palet. Dostępne są także wózki paletowe niskoprofilowe i masztowe. Te pierwsze przeznaczone są do przewożenia większej ilości palet bez potrzeby nachylenia wózka. Jeżeli chodzi o masztowe wózki transportowe, to jest to najlepsza alternatywa dla elektrycznych podnośników wózka. Tego typu wózki bez problemu poradzą sobie z przewiezieniem większej ilości palet.

Na co zwrócić uwagę?

Pierwszym parametrem na który należy zwrócić uwagę jest wielkość wózków transportowych. Parametr ten ma oczywiście bezpośredni wpływ nie tylko na ładowność. Im większe wózki tym oczywiście większe ładunki można przewozić, ale niestety znacząco gorzej jest manewrować. Każdy z producentów podaje także maksymalny udźwig. Warto wspomnieć również o tym, aby zwrócić uwagę na zwrotność. Niestety nie wszystkie koła są skrętne, dlatego też w ciasnych pomieszczeniach mogą być problemy z manewrowaniem. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na materiał.

Redakcja eliterent.pl